W poniedziałek 3 czerwca w Zespole Szkół Publicznych w Skarżysku-Kościelnym zorganizowano Spartakiadę z okazji dnia dziecka.

W imprezie udział wzięły reprezentacje wszystkich klas, a także nauczyciele pokazali swe umiejętności w meczu ze swoimi uczniami. Wszystkie drużyny uczestniczyły w konkurencjach sportowych, m.in. takich jak: rzut skakanka, wejście całej klasy na skrzynię, rzut ringiem, podciąganie się na drążku, rzut do kosza, sztafeta.

Wszyscy uczniowie dobrze się bawili. Nauczyciele mogli się zintegrować ze swoimi podopiecznymi w meczu piłki nożnej rozegranym na zakończenie zawodów. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla uczniów.

Młodzi sportowcy walczyli o tytuł najbardziej usportowionej klasy i puchar dyrektora w piłkę nożną. Puchar dyrektora wygrała kl. III a, drugie miejsce zajęła klasa III b, III c uplasowała się na trzecim miejscu podium. Konkurs na najbardziej usportowioną szkołę zakończył się z wynikami:

I miejsce – III b – 70p.

II miejsce – II a – 62p.

III miejsce – II c – 61p.

Impreza miała celu na popularyzację zdrowego stylu życia, uczczenie dnia dziecka i sportu, kultury fizycznej, czynnego wypoczynku, integrację środowiska młodzieży i nauczycieli. Zobacz GALERIĘ

Hubert Szlęzak