W dniach 4-5 kwietnia br. w Lublinie odbyły się Międzynarodowe Finały Polsko-Ukraińskich Spotkań Mistrzów Słowa.

Spotkania te są tematycznie związane z dorobkiem literackim Ukrainy i Polski, służą propagowaniu kultury żywego słowa oraz umacnianiu więzi między narodem polskim i ukraińskim. W zmaganiach recytatorskich wzięło udział 15 Ukraińców, którzy zaprezentowali teksty polskich poetów i pisarzy oraz 15 Polaków, którzy recytowali literaturę ukraińską. W jury zasiedli: Natałka Śniadanko – poetka, pisarka, dziennikarka i tłumaczka; Marian Kamecki – teatrolog, reżyser i instruktor teatralny oraz Bohdan Zadura – polski poeta, prozaik, tłumacz i krytyk literacki. Nasz polonista Paweł Rokita zdobył, podobnie jak w roku ubiegłym, II miejsce w konkursie!

Gratulujemy sukcesu!!!!