5 kwietnia 2014 roku w Krzemionkach Opatowskich odbył się IV Wojewódzki Festiwal Projektów połączony z Olimpiadą.

Festiwal jest podsumowaniem pracy w projekcie "zrozumieć świat" mającym na celu rozwijanie kompetencji matematyczno - przyrodniczych oraz informatycznych. Naszą placówkę reprezentowały dwa zespoły w dwóch kategoriach. W Festiwalu wziął udział zespół w składzie: Wiktoria Pietak (klasa VI), Klaudia Zając (klasa VI), Kacper Gładyś (klasa VI). Olimpiadę Wiedzy pisali: Mikołaj Sieczka (klasa VI), Michał Wierzbowicz (klasa VI), Kacper Kocia (klasa VI). Konkurencja była bardzo duża. Jury oceniało walory estetyczne prezentacji oraz zawartość merytoryczną. Nasza reprezentacja zajęła V miejsce w województwie. Uczniowie piszący test musieli wykazać się wiedzą matematyczno - przyrodniczą i informatyczną. Mikołaj Sieczka znalazł się w gronie laureatów etapu wojewódzkiego i będzie reprezentował województwo na etapie ponadregionalnym który odbędzie się w maju w Spale.

Uczniów przygotowywały panie: Edyta Bartosiewicz, Agnieszka Pakuła i Grażyna Wiatr.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za Mikołaja.