8 kwietnia 2014 w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2014 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku –Kamiennej

wraz z Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zorganizował dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych powiatu skarżyskiego VII Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Festiwal odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej na Sali „Patio”. Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Skarżyskiego Pan Michał Jędrys oraz Prezydent Miasta Pan Roman Wojcieszek. Partnerem akcji był: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej, Polski Czerwony Krzyż oddział rejonowy w Skarżysku-Kamiennej oraz Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia, aktywizowanie środowisk przedszkolnych i szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych.

Naszą placówkę reprezentował zespół wokalny w składzie: Oliwia Kocia (klasa II), Martyna Szumiał (klasaII), Ewa Pela (klasaIII), Aleksandra Gładyś (klasa III), Maja Piętak (klasa III). Uczennice zaśpiewały piosenkę zatytułowaną "Nasze zdrowie", do której tekst napisała pani Monika Chrobot i pani Magdalena Mamcarz. Oprawę muzyczną przygotowały panie Beata Pastuszka i Renata Wolska. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli bardzo dobrze przygotowani do występów - zarówno pod względem walorów artystycznych jak i walorów edukacyjnych. Muzyka niejednokrotnie porywała publiczność, dzieci świetnie bawiły się na widowni, tańczyły i oklaskami dodawały otuchy występującym kolegom. Jury w składzie:
Pani Jolanta Jelonek – p.o. pielęgniarki naczelnej w szpitalu powiatowym w Skarżysku-Kam,
Pani Barbara Lipicka – Polski Czerwony Krzyż oddział rejonowy w Skarżysku-Kamiennej,
Pan Paweł Wodziński - Komenda Powiatowa Policji,
miało trudny orzech do zgryzienia ponieważ piosenki były wykonane na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców. Wśród nich znalazł się zespół wokalny reprezentujący naszą placówkę zajmując II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy sukcesu!!! Zobacz GALERIĘ

Renata Wolska