10 kwietnia 2014 r. w godz. 11.00–16.00 w Sali Widowiskowej WDK odbył się II Pojedynek na głosy

– konkurs wokalny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 im. Henryka Sienkiewicza w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Wzięło w nim udział blisko 200 młodych artystów. Zadaniem solistów i zespołów było zaśpiewanie jednej piosenki z repertuaru polskich artystów oraz jednej pieśni patriotycznej, informuje współorganizatorka pojedynku, Katarzyna Mojecka. Celem imprezy, było promowanie postaw i zachowań patriotycznych oraz propagowanie kultury muzycznej, wyszukiwanie talentów i oswajanie młodych adeptów sztuki z występami na forum publicznym. Naszą szkołę reprezentowal zespół wokalny w składzie: Daria Gruszka, Dominika Kobierska, Aleksandra Gospodarczyk, Weronika Kowalik, Wiktoria Kuźdub, Aleksandra Pająk, Dominika Wiśnios, Paulina Ulewińska, Adam Niziołek, Maciej Wolski. Zaśpiewali utwór "Skrzydlate ręce". Okazali sie bezkonkurencyjni. Zajęli I miejsce. Zwycięską grupę przygotowywała pani Renata Wolska.  Artystów wspierała liczna grupa kolegów ze szkoły. Patronat nad festiwalem objęli: wiceminister obrony narodowej, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Kielcach, ‘kuratorium Oświaty, Kolporter, Echo Dnia, Radio Kielce, TVP Kielce, zespół De Mono, Radio Kielce i Radio Fama.

Gratulujemy sukcesu!!!

Zobacz GALERIĘ