We wtorek 29 kwietnia w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku - Kamiennej odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Konkurs wymagał znajomości zasad pisowni i świadomego wykorzystywania ich w praktyce. Jak każdy konkurs, odwoływał się do „zdrowej” rywalizacji i miał za zadanie wyłonić uczniów najlepiej posługujących się językiem pisanym. Dyktando zostało opracowane na podstawie ogólnodostępnych dyktand, a pisało je 44 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Laureaci w kategorii gimnazjum:

1. Dorota Lenzion- Publiczne Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym

2. Monika Młodawska – Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku - Kamiennej