Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym

Andrzejki to dzień wyjątkowy. Wówczas św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski pod opieką p. Renaty Wolskiej i p. Magdy Mamcarz przygotował wiele atrakcji dla społeczności szkolnej.

28 listopada sala zabaw zmieniła się w "salę wróżb". Uczennice z klasy VII, VIa i VIb zadbały o magiczny nastrój. Tajemnicze wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Uczniowie z klas I – VI przebijalii papierowe serca, aby poznać imię swojej sympatii, w magicznych kuferkach losowali swoje zawody, a na magicznym globusie odbywali podróż dookoła świata. Oferta wróżb była bardzo szeroka i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie przygotowali na świetlicy Karaoke, gdzie można było zaśpiewać swoje ulubione piosenki. Na korytarzu była fotobudka, gdzie można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie byłoby świetnej zabawy bez dobrej muzyki. Przygotowane zabawy i konkurencje dla uczestników dyskoteki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w kawiarence, która oferowała pyszne babeczki przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Na koniec odbył się pokaz breakdanca w wykonaniu grupy Mateusza Zatorskiego z MCK w Skarżysku – Kam.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.