Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Dzień Wolontariusza

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Dlatego też 05 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica obchodzono ten dzień z ukłonem w stronę potrzebujących i zorganizowano Ciastomanię dla Kacpra i Kai - podopiecznych Fundacji Avalon. Zebraną kwotę 800 złotych przekażemy właśnie dla nich. Na tablicach korkowych zaprezentowano tegoroczne akcje Szkolnego Klubu Wolontariatu EsKaWu: wizyty w Domu Opieki „Anna” w Skarżysku Kościelnym, Zbiórkę książek dla Polaków na Ukrainie, stałą akcję dla Kacpra i Kai – zbieranie nakrętek, wizyty w OstoiPsiHostel i zbieranie karmy dla psiaków i kociaków, wyrób mat węchowych, Pola Nadziei i Kartka dla Krystiana.

Serdecznie Wam dziękujemy Kochani Wolontariusze, że jesteście !!!

Opiekunki EsKaWu