Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Idą Święta ...

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Społeczną organizowaną przez Fundację Dbam o Mój Zasięg pod hasłem  „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

Honorowy patronat nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka.

Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie,  w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. Kampania zwraca szczególną uwagę, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o  członkach swojej rodziny oraz wspólne spędzanie czasu wolnego. Uczniowie wspólnie z wychowawcami i dyrekcją zachęcali, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe i własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną, napisać życzenia i wysłać. To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy. Kartka to trwały ślad, który pozostaje i nawet po latach można wziąć ją do ręki.

Uczniowie i pracownicy szkoły  wspólnie wysłali 400 kartek -  może i Ty ją dostaniesz …

W ramach projektu „Idą święta, nie o sms – ie, lecz o kartce pamiętaj” uczniowie z klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Uczniowie walczyli w dwóch kategoriach „praca samodzielna” i „praca z rodzicem”. Komisja wyłoniła zwycięzców szkolnego etapu:

W kategorii klas pierwszych

„praca samodzielna”

I miejsce – Jakub Kupis
II miejsce – Daria Kupis
III miejsce – Patryk Szymczyk

„praca samodzielna”

I miejsce – Wiktor Kondrak
II miejsce – Jakub Sulima

W kategorii klas trzecich

I miejsce – Izabela Herman

Wyróżnione prace zostały wysłane na etap ogólnopolski. Trzymamy kciuki!

Dzięki dużemu  zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły podtrzymana zostaje więź, nawet z najdalszymi członkami rodzin. W naturalny sposób wzrosło zaangażowanie całych rodzin na rzecz świadomego bycia bliżej siebie. Za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Szkolny koordynator projektu

Agnieszka Pakuła