Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Walentynki – dzień miłości, przyjaźni i … DOBREJ ZABAWY

 Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowali wiele ciekawych akcji.


Już od 5 lutego wystawiona była skrzynka walentynkowa, gdzie można było wrzucać miłosne wyznania, zapisane na kartkach przygotowanych przez SU. 14 lutego przez specjalnych posłanników zostały one dostarczane adresatom.
W walentynki królować może tylko jeden kolor - ognista czerwień. Tego dnia obowiązywał specjalny dress code - wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele swoim strojem zaakcentowali święto. Walentynkowe motywy  gościły również na szkolnych korytarzach i drzwiach.
Odbyła się nietypowa randka – Randka w ciemno z… książką, czyli akcja zachęcająca do zakochania się w czytaniu. Książek, podobnie jak ludzi nie można oceniać po okładce, dlatego kandydatki  na randkę były zapakowane w papier, a tytuł pozostawał niespodzianką. Jak wiadomo książka to świetny kompan na długie zimowe wieczory, bezsenne noce, wypady urlopowe i wspólny odpoczynek, to też żaden czytelnik tego dnia nie był sam.
W trakcie długich przerw uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę językową - losowali życzenia, wyznania oraz zwroty miłosne po angielsku i starali się je przetłumaczyć na język ojczysty. Za prawidłowo wykonane zadanie czekała słodka niespodzianka.
Ostatnią atrakcją były warsztaty artystyczne dla najmłodszych. Pod czujnym okiem starszych koleżanek dzieci ze świetlicy wykonały kartki walentynkowe i zakładki w kształcie serca.