Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Święto kojarzy się różnie: jedni mówią, że miłe i sympatyczne, inni, że to relikt przeszłości, a jeszcze inni, że zbędne. Fakt, kobiety trzeba kochać i szanować na co dzień, a nie od wielkiego dzwonu. Niemniej jednak męska cześć Samorządu Uczniowskiego postanowiła 8 marca złożyć serdeczne życzenia wszystkim paniom i pannom.

Były więc słowa pełne słońca i radości, mówiące o pozytywnych stronach życia i po prostu o uśmiechu na każdy dzień. W naszej szkole dziewczyny, kobiety, panie były uhonorowane w sposób szczególny. Każda dziewczyna , ta mała i ta duża została odznaczona emblematem Super dziewczyna. Samorząd Uczniowski nagrał wywiady z uczniami i nauczycielami na temat ich znajomości płci pięknej. W trakcie prezentacji filmu dowiedzieliśmy się co panowie sądzą o kobietach, jakie jest ich zdanie o paniach i ich roli w życiu. Film traktował o paniach w sposób poważny, czasem z przymrożeniem oka, ale wywołał wiele radości nie tylko wśród kobiet… Dodatkowo na korytarzu zaprezentowane były prawa kobiet – „Być kobietą, czyli krótka historia o dążeniu do równouprawnienia”, a w bibliotece szkolnej wystawa – „Kobieta w literaturze”. Młodzież bawiła się przy karaoke – śpiewali piosenki o kobietach.