Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kubasiewicz

We wtorek 19 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Kubasiewicz, pochodzącą ze Skarżyska-Kamiennej autorką opowiadań „Ślepa uliczka”, „Dotknąć nieba” oraz najnowszej książki „Gdzie śpiewają diabły”.


Autorka urodziła się w 1990 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jest absolwentką Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy i I LO im. Juliusza Słowackiego. Interesuje się przede wszystkim literaturą fantastyczną. Pisać zaczęła już w szkole podstawowej. Publikowała w czasopismach tj. „Science-Fiction”, „Fantasy” i „Horror”. Brała udział w wielu konkursach literackich: VII i IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa, Konkursie Literackim „Przygoda z kosmitą” w Krakowie, VII i VIII Otwartym Konkursie Literackim „Gniewińskie Pióro”, Konkursie Fantastyczno – Kryminalnym „Horyzonty Wyobraźni 2010”.
Największy rozgłos autorce przyniosła jednak książka pt. „Spalić wiedźmę”. Książka ta spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami czytelników. Pani Magdalena połączyła pradawne legendy z akcją rozgrywającą się w teraźniejszości. Autorka napisała również dwie książki obyczajowe („Jesienny bluszcz”, „Sonata dla motyla”) oraz kryminał „Topienie Marzanny”.
Podczas spotkania autorskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej, Magdalena Kubasiewicz opowiadała o sobie, swojej twórczości, ulubionych pisarzach. Odpowiadała również na pytania zadawane przez uczestników spotkania.


Monika Walachnia-Zawadzka