Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Święto książki w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym

We wtorek, 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Należy zaznaczyć, że to święto nie bez powodu wypada akurat tego dnia, gdyż jest rocznicą urodzin duńskiego pisarza - Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym miało miejsce wiele różnorodnych wydarzeń.

Zajęcia rozpoczęły się od głośnego czytania jednej z baśni Andersena, a następnie uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością pisarza. Zajęcia poprowadzili uczniowie klasy Va: Julia Borowska Amelia Derlatka, Patrycja Michalska i Podgórska Agata oraz VIIIb: Maria Gładyś, Ola Gładyś, Patryk Jędrzejczyk i Patryk Paź. Dzieci z najmłodszych klas przyszli do szkoły przebrani za swoich ulubionych bohaterów. Odbyła się również gra terenowa, w trakcie której uczniowie rozpoznawali na podstawie rozwieszonych w różnych miejscach szkoły cytatów i i lustracji musieli odgadnąć tytuł baśni. W trakcie długich przerw biblioteka zorganizowała „Bajkowisko – słuchowisko”, czyli relaks z książką czytaną oraz obejrzeć wystawę książek dla dzieci – „Co czytały dzieci dawniej – co czytamy dziś”. Dzień Książki zorganizowała biblioteka szkolna.