Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Projekt - Stop hejtowi w Internecie

Kolor pomarańczowy zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga walczyć z kompleksami. I dlatego pomarańczową sznurówkę wykorzystała Fundacja Orange w ogólnopolskiej akcji #jestnaswiecej, która ma na celu walkę z hejtem.

Hejt przejawia się jako obraźliwy komentarz wystosowany w stronę drugiej osoby lub całej grupy społecznej. Może być napisany, ale przybiera też formę grafiki, filmu czy nawet utworu muzycznego. Najłatwiej spotkać go na popularnych portalach społecznościowych i w komentarzach pod artykułami, a jak wiadomo mowa nienawiści w sieci prowadzi do przykrych konsekwencji w życiu realnym. W sieci niestety głośniejsi są hejterzy, ale #jestnaswiecej. Nas, czyli osób, które zachowują się w Internecie w sposób uczciwy i prawidłowy. Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym również zgłosiła się do akcji. Dołączyliśmy do niej, gdyż chcemy wyrazić nasz sprzeciw hejtowi w Internecie. Założyliśmy pomarańczową sznurówkę i razem pokazujemy, że Internet może być bardziej przyjaznym miejscem dla dzieci, młodzieży i dla nas wszystkich. Wraz z wieloma uczniami w całej Polsce pomarańczową sznurówkę noszą muzycy zespołu Afromental - Tomson i Baron, którzy przyłączyli się do działań Fundacji Orange jako ambasadorzy akcji. 

Na specjalnej stronie https://jestnaswiecej.pl/ znajdują się porady dla wychowawców, rodziców i uczniów jak reagować na hejt.

Pamiętajcie!!! Hejt zalewa sieć. Widzisz go w formie komentarza pod zdjęciem znajomego, jako mem na polajkowanym fanpage’u, czy pod postacią obraźliwego filmu wpisz w komentarzu pod nim #jestnaswiecej. 
 Swoje wsparcie możesz też pokazać pomarańczową sznurówką w bucie.