Mini - Olimpiada Sportowa

W dniu 31.05.2019 r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym  uczestniczyli w półfinałach V Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw dziewcząt i chłopców klas I-III pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, który odbył się w hali sportowej w Pawłowie / powiat starachowicki/.

Główną ideą Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady było zachęcenie uczniów klas I-III do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw sportowych, w tym zwłaszcza zdrowego stylu życia. Realizacja zadania ma się również przyczynić do zwiększenia zainteresowania kulturą fizyczną wśród najmłodszych,  upowszechniania sportu wśród dzieci.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 5 szkół  uczestnicząc w 4 konkurencjach: zakładanie kółek ringo na pachołki, tor przeszkód z przechodzeniem pod płotkiem i przenoszeniem piłki lekarskiej, skok w dal z miejsca, bieg sztafetowy. Nasi zawodnicy okazali się świetnymi sportowcami w pewnych konkurencjach, a wszystkiemu towarzyszyła wspaniała atmosfera.  Z pucharu i dyplomu  cieszyli się młodzi sportowcy i ich opiekunowie czyli: Marta Kocia, Marzanna Dręga, Anastazja Górzyńska, Beata Pastuszka i Tomasz Kobierski.

Marta Kocia