Jesienny Dzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym
W ramach realizacji działań profilaktycznych w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym we współpracy z Komendą Powiatową Policji ze Skarżyska - Kamiennej został zorganizowany Jesienny Dzień Profilaktyki.

Zajęcia dla uczniów klas I- IV dotyczyły „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym” - jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, na których uczniowie występują w rolach pieszego lub podróżującego - jak zachować się przy ulicy, przy sygnalizacji świetlnej. Omówione zostały zasady poruszania się po chodniku, podróżowania w samochodach, przewożenia dzieci przez osoby dorosłe na rowerach. Zaprezentowano film edukacyjny „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”, który zawierał w formie zabawy rady dla rowerzystów, pasażerów i pieszych. Uczniów klas V – VIII funkcjonariusze zapoznali z tematyką z zakresu „Cyberprzemocy” i „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”. Uczniom przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą przepisów prawa – Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, Kodeksu Wykroczeń i Kodeksu Karnego oraz film edukacyjny „Stop Cyberprzemocy”. Ponadto zostali poinformowani, gdzie i pod jakimi numerami telefonów można uzyskać informacje i pomoc. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze KPP – dzielnicowy asp. P. Wodziński, mł. asp. E. Wiatr, mł. asp. G. Wrona.

Renata Wiatr