Dnia 23 października 2004 roku o godzinie 10.00 przy ulicy szkolnej 5 w Skarżysku Kościelnym odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku gimnazjum.

Uroczystość zapoczątkowała msza święta w kościele parafialnym w Skarżysku Kościelnym. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie zostali uroczyście powitani chlebem i solą- jak nakazuje tradycja. Nie mogło się obyć bez uroczystego otwarcia- przecięcia wstęgi. Uczynił to wójt gminy Skarżysko Kościelne. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu gimnazjalistów. Każdy przedmiot został krótko opisany w humorystyczny sposób. Spotkało się to z wielkim entuzjazmem zgromadzonych gości. Swój udział w tej uroczystości mieli również uczniowie innych szkół. Każda z nich przygotowała krótką prezentację.
Na zgromadzonych czekały suto zastawione stoły. Po prezentacjach zorganizowano zabawy konkursy i gry. Cała uroczystość zakończyła się późnym wieczorem. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem piękna naszego nowego budynku gimnazjum. Zobacz GALERIĘ