Uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu: "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - ucz się od policji".

Jest on realizowany przez Wydział Kultury Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA Generalli.

W ramach konkursu uczestniczyliśmy w lekcjach przeprowadzonych według gotowego scenariusza przygotowanego przez organizatorów konkursu i wypełnialiśmy zadania z zeszytu ćwiczeń. Zadania miały ciekawą formę. Była krzyżówka, zagadki i rebusy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Grajewie kom. Violettę Żelazną. Drugim zadaniem w konkursie było sporządzenie map najbliższej okolicy z zaznaczeniem miejsc bezpiecznych i niebezpiecznych dla młodzieży.

Najwięcej pracy kosztowało nas przygotowanie akcji edukacyjnej promującej bezpieczne zachowanie. Staraliśmy się o to, aby akcja była ciekawa, przygotowaliśmy więc konkursy dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole.

Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie „Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - ucz się od policji".

Serdecznie gratulujemy świetnego przygotowania! Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się gruntowną wiedzą na temat bezpieczeństwa i pracy policji. Ogromnie nas ten fakt cieszy, ponieważ sprawa bezpieczeństwa dzieci jest nam szczególnie bliska. Zadaniem naszego konkursu było przede wszystkim promowanie wśród dzieci i młodzieży takich zachowań, które pozwolą wyjść cało z opresji albo szybko znaleźć pomoc w sytuacji zagrożenia. Mamy także nadzieję, że nasz konkurs w wymierny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w najbliższej dzieciom okolicy. Cieszymy się, że dzieci miały okazję nawiązać bezpośredni kontakt z policjantami i zapoznać się z ich trudnym zawodem. Mamy również nadzieję, że pieczołowicie przygotowane mapy z zaznaczonymi miejscami niebezpiecznymi będą dla lokalnych władz wskazówką na przyszłość.

Zapał Waszych wychowanków, ich ciekawość świata świadczą o Państwa doskonałym przygotowaniu pedagogicznym i merytorycznym. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie. Szkoła za udział w konkursie pozyskała pomoce do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego.

opiekun: Grzegorz Niewczas, Jarosław Bąk