W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu ze znajomości "Mitologii - "Uczta bogów", zorganizowany przez panią Małgorzatę Paź, przy współpracy z panią Lidią Mirkowską.

Konkurs adresowany był do uczniów piątych i szóstych klas. Przystąpiło do niego dwudziestu jeden uczestników. W pierwszym etapie trzyosobowe zespoły szkolne wzięły udział w konkurencji teatralnej, która polegała na pantomimicznej prezentacji jednej z dwunastu prac Heraklesa. W drugim etapie, każdy uczestnik indywidualnie wziął udział w konkurencji plastycznej, prezentując pracę wykonaną w dowolnej technice malarskiej, związaną tematycznie ze starożytną Grecją lub Rzymem.
Ostatnie zadanie polegało na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania dotyczące mitologii, sztuki i literatury antycznej. Maksymalnie można było uzyskać 27 punktów. W skład komisji wchodzili: przewodnicząca - pani A. Chojnacka oraz pani E. Świercz, pani M. Pączek i pan R. Lipka. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała - pani Małgorzata Paź.

Miejsce Imię i Nazwisko Klasa, Szkoła Punkty
I Monika Kowalik VI, Lipowe Pole 25
II Dawid Bułka VI, Grzybowa Góra 24
III Anna Górzyńska V, Skarżysko Kościelne 22