Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

tydzień uprzejmości

W dniu 28.11.11 w naszej szkole rozpoczął się Tydzień Uprzejmości pod hasłem „ Bądź kulturalny przyjacielu, niekulturalnych jest tak wielu”.

Jego celem jest oczywiście uwrażliwienie uczniów na podstawowe zasady kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach życiowych, utrwalenie takich wartości jak wychowanie, kultura, ogłada oraz utrwalenie zwrotów i form grzecznościowych.

W tym celu w budynku szkolnym rozmieszczono hasła i wiersze dotyczące właściwego zachowania się oraz przygotowano gazetkę szkolną związaną z powyższym tematem.

Uczniowie klas I-VI obejrzeli scenki teatralne : „Kwoka” – Jana Brzechwy oraz „Czarodziejskie słowo” Osiejewa. Scenki przygotowały uczennice klasy VI a i uczniowie klasy III a pod kierunkiem opiekunów SU p. L.Mirkowskiej oraz p. M.Dręga. Uczniowie zapoznani zostali także z regułami zabawy w „Anioła Stróża” oraz zasadami wyboru Kulturalnego Ucznia lub Uczennicy z poszczególnych klas.

W ciągu tygodnia będą realizowane różnorodne działania mające na celu zachęcenie do kulturalnego zachowania się i uprzejmości na co dzień, w myśl hasła: „ Każdy może być kulturalny, wystarczy tylko chcieć”.

Marzena Dręga