Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Dzień Dobrych Uczynków w Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym

Dzień Dobrych Uczynków (19 maja) był dla Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym kolejną okazją do zorganizowania akcji charytatywnej.

Tym razem uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji fundacji „Arka”, zachęcającej do robienia dobrych uczynków dla ludzi, zwierząt lub środowiska.

Przygotowania do tego dnia trwały dwa tygodnie. W tym czasie członkowie SU zbierali książki wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

20 maja 2013r. kolorowa delegacja udała się do Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej i przekazała zebrane książki do biblioteki Oddziału Dziecięcego. Uczniowie mieli ze sobą również ciasteczka, które rozdawali pracownikom szpitala i przebywającym na oddziale dzieciom. W każdym ciastku znajdowała się karteczka z propozycją dobrego uczynku.

Po powrocie ze szpitala członkowie SU rozdali ciasteczka nauczycielom i pracownikom szkoły i zachęcali wszystkich do spełniania dobrych uczynków.

Nad przeprowadzeniem akcji czuwały: opiekun SU (Anna Rokita) i bibliotekarki (Magdalena Mamcarz i Monika Walachnia-Zawadzka).

Anna Rokita