Egzamin gimnazjalny 2017. Wyniki w powiecie skarżyskim. Skarżysko-Kościelne najlepsze.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin....

Read more
Egzamin gimnazjalny 2015 - wyniki w powiecie skarżyskim. Kościelne najlepsze, katastrofa w Łącznej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Wyniki...

Read more
Egzamin gimnazjalny 2014. Skarżysko Kościelne najlepsze w powiecie

W poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych powiatach i...

Read more

Z wizytą u strażaków

18 listopada 2013 r. uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym

pod opieką wychowawczyni Katarzyny Malik i pedagoga szkoły Renaty Wiatr odwiedzili jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej.

Wycieczka edukacyjna odbyła się dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku - Kamiennej st. bryg. mgr inż. Sylwestra Hamera. O godz. 9.00 w budynku PSP w Skarżysku - Kamiennej rozpoczęła się wycieczka uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym. Osobami prowadzącymi spotkanie byli młodszy kapitan Arkadiusz Sobczyk - który opowiadał o niebezpiecznej pracy strażaków, oraz młodszy aspirant Zbigniew Piętak, który demonstrował sposób użycia sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Dzieci w trakcie wycieczki odwiedziły m.in. dyspozytornię gdzie miały okazję zobaczyć jak wygląda procedura przyjmowania zgłoszeń oraz jak wygląda współpraca z innymi jednostkami. Uczniowie mieli okazję również połączyć się z wozami gaśniczymi straży, zobaczyć jak wyglądają profesjonalne gps’y. Następnie odbył się pokaz przygotowania strażaka do akcji gaśniczej oraz odwiedziny w garażu, gdzie uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć samochody gaśnicze. Chętni mieli okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy i założyć kask strażacki, maski gaśnicze, butle i inne sprzęty używane w akcjach ratunkowo-pożarniczych. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się kamera termowizyjna wykorzystywana m.in. w czasie akcji poszukiwawczych. Ostatnim z pokazywanych sprzętów był ekwipunek wykorzystywany w czasie skażeń chemicznych. Skafander chroniący strażaka w trakcie takiej akcji wygląda jak kombinezon kosmonauty – porównywał jeden z uczniów. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie pomieszczeń użytkowo gospodarczych w remizie strażackiej.

Serdeczne podziękowania należą się Naczelnikowi Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego - st. kpt. mgr Szczepanowi Wierzbowiczowi, który jako rodzic jednego z uczniów biorących udział w tej wycieczce edukacyjnej, aktywnie włączył się w jej organizację.

Katarzyna Malik