ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU  W NASZEJ SZKOLE

04 kwietnia (czwartek) odbędzie się happening.

Weźmie w nim udział cała społeczność szkolna.

• Na 3 lekcji wszyscy malujemy farbami wodnymi lub pastelami obrazy w odcieniach koloru niebieskiego.
  1. Temat: „ŚWIAT MOJEJ WYOBRAŹNI”
  2. Prace wyeksponowane będą na korytarzach szkolnych.
  3. Z najciekawszych kompozycji powstanie wystawa w Gminnej Bibliotece Publicznej.
  • Na 4 lekcji odbędzie się korowód.
  1. Start -plac przed budynkiem SP.
  2. Przemarsz na boisko ulicą Szkolną i Kolonią.
  3. Finał-utworzenie żywego symbolu autyzmu.

Trwa akcja wręczenia elementów odblaskowych uczniom ze wszystkich szkół na terenie gminy. Ostatnio trafiły one do SP w Skarżysku Kościelnym.

Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Zdzisław Woźniak oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii zakupili elementy odblaskowe dla uczniów klas I- VI  Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym.

Posiadanie ich nakłada obowiązek nowelizacja  Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym – pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza terenem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Odblaski wręczyli uczniom: Wójt Gminy Skarżysko Kościelne p. Zdzisław Woźniak, Przewodnicząca GKds.RPAiN  p. Agata Gula, dzielnicowy st. sierż. Ireneusz Borowiec, st. asp. Rafał Góźdź. Wręczenie odblasków poprzedzone było krótką pogadanką skierowaną do uczniów przez dzielnicowego I. Borowca, przypominającą uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Grono pedagogiczne i uczniowie podziękowali fundatorom - „Dzięki Wam będziemy bezpieczni”.

Renata Wiatr