Regulamin biblioteki

 

  1. My przyjaciółki książki jesteśmy otwarte na nowe przyjaźnie, zapraszamy w progi biblioteki szkolnej od poniedziałku do piątku wszystkich, którzy lubią czytać i tych, którzy dopiero odkryją, że to lubią.
  2. Miły Czytelniku! Dbając o naszą dobrą współpracę pamiętaj, że możesz wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko. Niech inni też mają możliwość odwiedzić bibliotekę.
  3. Jeżeli jesteśmy u Ciebie nie przekazuj nas innym czytelnikom! Może być kłopot, gdy okaże się, że nie wróciłyśmy na swoją półkę!
  4. Jesteśmy bardzo towarzyskie, ale miesiąc jest wystarczający na dobre poznanie. Nie przetrzymuj nas długo. Chcemy wpaść z wizyta do innych.
  5. Preferujemy elegancję i zadbany wygląd, Czytelniku! Doceń i szanuj naszą urodę, obyśmy cieszyły oko jak najdłużej. Zniszczenia bezzwłocznie zgłoś bibliotekarzowi niczym kosmetyczce.
  6. Żyjemy w XXI wieku. Minęły czasy Świętej Inkwizycji. Miej odwagę zgłosić nasze zagubienia lub zniszczenia, nie czekaj do końca roku. Chcemy się odnaleźć! Bibliotekarz też człowiek. Wspólnie ustalicie, jak wyrównać powstałą szkodę.
  7. Na straży w bibliotece czuwa tajna grupa książek zwana tajemniczo Księgozbiorem Podręcznym. One nie pozwolą zabrać się do domu. Nieustannie dyżurują na posterunku w czytelni dzieląc się swoją wiedzą z rządnymi wiadomości pasjonatami nowych informacji. Uszanuj to!
  8. My, księgi, mamy bardzo wrażliwy słuch i jesteśmy wyczulone na hałas! Wkrocz do krainy ciszy i spokoju, jaki proponujemy, a poczujesz smak relaksu.
  9. Biblioteka to miejsce niezwykłe! Gdy przekroczysz jej progi, przekonasz się, jak wiele nieodkrytych talentów w Tobie drzemie. Być może nie wiesz o sobie wszystkiego, np. że jesteś dobrym aktorem, pisarzem, fotografem... Zaczarujemy Cię inscenizacjami, oczarujemy wystawami, gazetkami. Przekonaj się!!!
  10. Wyczekujemy wakacji, tak jak Wy. W te letnie chwile udajemy się na zasłużony wypoczynek na półkach bibliotecznych. Nie przetrzymuj nas dłużej! Zwróć nas na początku czerwca, nie lubimy oferty Last minute!!!