logo lechaa

„Kotwice Kariery”

Szkoła uczestniczy w testowaniu innowacyjnego narzędzia z zakresu doradztwa zawodowego w ramach projektu realizowanego przez Lechaa Consulting Sp. z o.o., pt. "Kotwice kariery".

Projekt jest realizowany w okresie 01.04.2014-30.06.2015 w ramach umowy
z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji – Instytucją Pośredniczącą II Stopnia dla III Priorytetu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt KOTWICE KARIERY to zbiór działań skierowanych do doradców zawodowych
i uczniów zdolnych, których głównym celem jest przygotowanie uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej do świadomego podejmowania decyzji dotyczących jej przyszłej kariery edukacyjnej i zawodowej.
W ramach projektu zespół ekspertów opracuje kompleksowe narzędzie do diagnozowania predyspozycji zawodowych uczniów zdolnych. Narzędzie zostanie wdrożone w 80 gimnazjach na terenie 10 województwa wśród 960 uczniów. Oprócz normalizacji kwestionariuszy diagnostycznych zaplanowano testowanie produktów przygotowujących uczniów zdolnych do odpowiedzialnego planowania swojej przyszłości.

Nie stać nas na marnowanie talentów!
Ponad 20% polskich uczniów to osoby ze szczególnymi uzdolnieniami. Chcemy pomóc im się rozwijać tak, aby wykorzystali optymalnie swój potencjał i osiągnęli życiowy sukces.

W tym celu stworzymy kompleksowe narzędzie do rozpoznawania uzdolnień i talentów gimnazjalistów i opracujemy skuteczne metody do świadomego planowania swojej kariery.

Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć. T. Pratchett